KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 14519290

nr 1451 9290

Vicke Andrén

(1856-1930), Sverige

Tuschteckning, Kvinna i soffa. Signerad. Bladets mått: 20x27 cm, oramat löst blad

Vicke Andrén, född 1856 i Uddevalla, död 1930 i Stockholm, svensk målare,

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 28 februari 2022
kl 20:09:07

23/2 18:37:01 1      Vinnande bud

Vicke Andrén

Läs mer om Vicke Andrén